Jak maskovat fotopast?

Jak maskovat fotopast, aby si jí nevšiml případný zloděj? Odpověď na tuto otázku nelze zcela zobecnit, ale se stoprocentní jistotou se můžeme společně podívat na několik základních pravidel, jak při maskování postupovat. Ať už hodláte svoji fotopast na zvěř umístit doprostřed lesa, kde se vyskytují unikátní obyvatelé tamní krajiny, anebo stojíte o zabezpečení vašeho domu za pomoci fotopasti na zloděje, vždy je třeba při maskování dodržovat několik jednoduchých zásad. Tedy, pokud nechcete, aby vám vaše ne zrovna levné zařízení někdo při první příležitosti odcizil. A to nechcete… Takže jak maskovat fotopast, aby to mělo smysl?

Tajnůstkařit, tajnůstkařit, tajnůstkařit!

Není třeba chlubit se tím, že jste si fotopast pořídili. A když už se nevydržíte nepochlubit její koupí, rozhodně nikomu nesdělujte přesné místo, kam jste ji umístili. Možná se budete divit, ale objasněné případy krádeží fotopastí pro myslivce z minulosti jasně dokládají, že za odcizením těchto drahých vychytávek často stojí lidé, kterým jste o nich sami a dobrovolně řekli. Členové nejednoho mysliveckého sdružení by mohli vyprávět…

Jak maskovat fotopast? Třeba takto!

Velmi dobře maskovaná fotopast.

Máte fotopast s GSM modulem? Poznamenejte si její „IMEI“!

Pokud jste se rozhodli investovat do moderní fotopasti s GSM modulem, která umožňuje automatické zasílání vyfotografovaných snímků na mobil prostřednictvím MMS nebo na e-mail, pak byste rozhodně měli znát IMEI fotopasti. Co to je?

IMEI (z anglického International Mobile Equipment Identity) představuje unikátní kód, který je ve výrobě přidělován každému mobilnímu zařízení. Pokud se vám tak fotopast s GSM modulem přeci jenom ztratí, stačí krádež ohlásit na policii, a ta je pak ve spolupráci s příslušným mobilním operátorem s to zařízení dohledat. IMEI je zpravidla uvedeno na krabici mobilního zařízení, ve které jej zakoupíte.

Kam umístit fotopast?

Fotopast by měla být umístěna na vyvýšeném místě, aby dobře zabírala požadované místo. Ať už se jedná o fotopast na zvěř nebo na zloděje, dejte si pozor, abyste ji nenainstalovali do úrovně očí dospělého člověka, kde si jí každý všimne. Průměrná fotopast detekuje tepelný pohyb na vzdálenost kolem 10 až 13 metrů, a tedy se nemusíte bát, že byste její instalací do výšky nad úroveň očí snížily efektivní fungování zařízení.

Fotopast bez maskování

Někdo se s tím nemaže a nemaskuje fotopast vůbec.

Jak maskovat fotopast?

Obecně platí, že maskování fotopasti není nutné přehánět. Zařízení jsou navržena tak, aby působila co nejnápadněji. Nejčastěji mají nenápadné, přírodní barvy. Typicky se jedná o odstíny černé, šedé, hnědé a zelené. Na jejich povrchu se prakticky nenachází lesklé plochy, které by fotopast snadno prozradily při slunečním nebo měsíčním svitu, případně posvícení baterkou.