Recenze nejprodávanější fotopasti pro myslivce Bunaty FullHD (+GSM)

Nejprodávanější fotopasti na českém trhu momentálně vyrábí firma BUNATY, která již několik let vyvíjí nové fotopasti na míru českému a slovenskému trhu. Její vlajkovou loď představuje model BUNATY FULL HD, respektive BUNATY FULL HD GSM, který většina prodejců momentálně označuje za vůbec nejprodávanější v nabídce. I proto jsme si pro vás připravili stručnou recenzi tohoto zařízení. Jakými vlastnostmi se stalo tak populární?

Tip: Přečtěte si i další recenze fotopastí.

Fotopast BUNATY FULL HD (+ GSM)

Aktuální generace fotopasti BUNATY FULL HD vstoupila na trh během roku 2017, čímž nahradila svého úspěšného předchůdce z roku 2015. Kromě klasické varianty se přitom prodává i provedení s GSM modulem, který umožňuje automatizovanou funkci zasílání MMS nebo e-mailu majiteli fotopasti ihned po pořízení obrázku. Na co dalšího své potenciální zákazníky láká?

Displej na přední straně aneb již žádné odhady!

Na zařízení je na první pohled patrný ucelený rukopis výrobce BUNATY. Dokazuje to na přední straně umístěný displej, který působí velice prakticky. Zatímco u většiny ostatních fotopastí totiž musíte její zorné pole – tedy prostor, který bude střežit – nastavovat za pomoci odhadů (protože na displej na zadní části logicky nevidíte), v případě BUNATY FULL HD můžete při instalaci přímo sledovat, kam objektiv hledí. K dokonalému usnadnění tohoto procesu navíc pomáhá i laserové ukazovátko.

Popis fotopasti Bunaty Full HD GSM

Fotopast pro myslivce (na zvěř) i zloděje

Jak je již z názvu patrné, model BUNATY FULL HD (+ GSM) představuje poměrně našlapanou fotopast, díky čemuž je univerzálně použitelná na zvěř i zloděje. Dokáže čelit nepříznivým povětrnostním podmínkám a teplotním výkyvům, nabízí obrazové rozlišení až 12 MPx a umožňuje i natočení krátkého videa v rozlišení FULL HD o délce až 60 sekund. Nedílnou součástí je SD karta o velikosti 16 GB.

Přísvit 940 nm zajistí kvalitní fotografie i v noci

Jedním z hlavních vylepšení, kterým se fotopast BUNATY FULL HD chlubí oproti svému o 2 roky staršímu předchůdci, je o 40 % silnější neviditelný přísvit. Jeho vlnová délka nyní činí 940 nm a vy si tak můžete i v noci být jisti kvalitními záběry.

Jak je na tom GSM modul se signálem?

Jak již bylo řečeno, kromě „základní“ verze má své místo na trhu i fotopast BUNATY FULL HD GSM s podporou GPRS. Díky té tak můžete být v případě zájmu prakticky neustále informováni o tom, kdy a co „krabička“ v případě zaznamenání tepelného pohybu vyfotila.

Krabice fotopasti Bunaty Full HD GSM

Mezi chválené aspekty patří i velká anténa, která chytá signál i v nedobře přístupných místech, kde i dražší konkurenti zaznamenávají výpadky. K anténě zároveň náleží polohovací kloub, díky kterému ji můžete nastavit, jak potřebujte, a eventuálně i složit tak, aby nerušila vaše maskování fotopasti. Varianta BUNATY FULL HD s GSM modulem vyjde přibližně o 2 tisíce korun dráž než základní verze.

Detailní specifikace fotopasti BUNATY FULL HD:

 • Rychlost spouště: 0,8 s
 • Obrazové rozlišení: až 12 MPx
 • Přísvit: 940 nm
 • Rozlišení videa: až 1080p FULL HD
 • Délka videa: až 60 s
 • Citlivost PIR čidla: nastavitelné nízké/normální/vysoké
 • Objektiv F / NE: 3,1 mm
 • FOV (zorné pole): 52°
 • IR-dosvit: až 15m
 • Paměťová karta SD: až 16 GB
 • Otisk razítka: datum + čas
 • Napájení: 8 × baterie AA
 • Rozměry: 132 mm × 88 mm × 65 mm